2 Powody, dla których na pewno NIE DOSTANIESZ pracy

Jeśli planujesz zmienić pracę prędzej czy później zmierzysz się z konkretnymi wątpliwościami co do swoich szans na nowe stanowisko. Nie wiesz jednak, że powód, dla którego nie dostaniesz pracy jest zgoła inny niż podejrzewasz…

Czy doświadczenie, które posiadam jest wystarczające, bym podołał nowym obowiązkom? Czy mój staż pracy jest wystarczający, by otrzymać i utrzymać wymarzone stanowisko? Czy moje umiejętności są na wystarczającym poziomie, by sprostać wyzwaniom?Te pytania nurtują WSZYSTKIE osoby poszukujące pracę, to znaczy konkretnie mnie i Ciebie, Twoją rodzinę i przyjaciół. Tymczasem, choć problem jest tak powszechny, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że istnieją wyłącznie 2 konkretne powody, dla których NA PEWNO NIE DOSTANIESZ PRACY. Ani tej, ani innej, ani żadnej.

Powód nr 1: nie wyślesz swojego CV

Gwarantuję Ci, że jeśli nie wyślesz swojej aplikacji nie otrzymasz na 100% żadnej pracy 😀 To tak banalne, a jednak okazuje się, że większość z nas w walce o nową, lepszą, wymarzoną pracę polega właśnie na etapie wstępnego zgłoszenia! Dopiero skończyłeś czytać ogłoszenie, a Ty już wiesz, że tej pracy nie dostaniesz… Przypomnij sobie, ile razy przeglądałeś ogłoszenia w sprawie pracy z przekonaniem, że Ciebie to nikt nie zatrudni? Ile razy byłeś w swoich oczach niewystarczająco dobry, by chociaż wysłać zgłoszenie, by dać sobie szansę?

Powód nr 2: nie stawisz się na rozmowę kwalifikacyjną

Jeśli udało się Tobie mimo wszelkich wewnętrznych przeciwności wysłać CV to pozytywna reakcja na zaproszenie rekrutera wydaje się (o zgrozo) przekraczać Twoje możliwości! Wielu z nas z obawy przed kontaktem pierwszego stopnia z nowym (miejmy nadzieję przecież) pracodawcą odmawia w ostatniej chwili udziału w rozmowie rekrutacyjnej! Nie chcesz wypaść źle, skompromitować się więc wolisz w ogóle nie iść…Czy nie uważasz, że to bardzo smutne, że to my sami w pierwszej kolejności odbieramy sobie szansę na nową pracę? Jesteśmy gorsi od najgorszego HRowca, bo jeszcze przed aplikacją odrzucamy swoją kandydaturę. Daj sobie szansę! Wyślij CV, idź na rozmowę i pozwól innym Ciebie zatrudnić. Łatwo powiedzieć, trudniej jednak zrobić. Rzeczywiście zmiana pracy łączy się z ogromnym stresem. Bycie ocenianym przez kogoś, kto ma sprawdzić naszą „przydatność” do pracy na danym stanowisku, nie należy do przyjemnych rzeczy. Lęk z tym związany można jednak znacznie zminimalizować!

Jak zwiększyć swoje szanse w procesie rekrutacji?

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Tobie śmiało, z podniesionym czołem i zwycięsko przejść przez proces zmiany pracy. Bardzo chętnie się nimi z Tobą podzielę! Jeśli chcesz zmaksymalizować swoje szanse i wygrać proces rekrutacji przeczytaj koniecznie “5 kroków, dzięki którym zdobędziesz Pracę Marzeń”. Ten artykuł to efekt mojego wieloletniego doświadczenia w pracy z ludźmi. Dowiesz się z niego między innymi:
  1. kto odpada w pierwszym etapie selekcji kandydatów?

  2. jak tego uniknąć i otrzymać zaproszenie na rozmowę?

  3. co jest najczęstszą przyczyną porażki w procesie rekrutacji?

Przeczytaj mój artykuł, poznaj najczęściej popełniane błędy, dowiedz się jak zdobyć pracę i zwiększ swoje szanse w procesie rekrutacji!

TU OTRZYMASZ WIEDZĘ: “5 prostych kroków, dzięki którym zdobędziesz wymarzoną pracę”

A czy Ty dasz się w końcu zatrudnić?

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie lubisz spamu? To wspaniale! My również i dlatego do zamieszczenia Twojego komentarza potrzebujemy kilku informacji. Nie obawiaj się, pozostaną one całkowicie poufne, choćby np. dzięki certyfikatowi SSL, który zabezpiecza naszą stronę. Chcesz się dowiedzieć, jak jeszcze chronimy i przetwarzamy Twoje dane? Przeczytaj Politykę Prywatności & Politykę Cookies, by poznać szczegóły.