Innowacyjność
Innowacyjność Kompas Kariery
Innowacyjność
Innowacyjność Kompas Kariery

Słomiany Zapał – Talent, którego nikt nie rozumie!

Marta od dziecka uwielbiała rysować, majsterkować, wymyślać i dosłownie robić coś z niczego. Podkradała mamie kolorowe wstążki, rozwieszała w pokoju udając, że to pajęczyna, by po chwili zająć się czymś zupełnie innym. „Oj dziecko! Czy Ty nie możesz niczego zrobić raz a dobrze?” mówiła zatroskana Mama. Lata mijały, Marta dorosła i wyszła za mąż. Teraz to właśnie on mówi jej to samo, co rodzice: „Marta, czy Ty nie możesz w końcu czegoś skończyć?!” Marta miała dość. Może wszyscy wokół mieli rację? Może rzeczywiście niczego nie osiągnie w życiu? A może to dar, którego nikt nie rozumie?

Rzeczywiście w swojej pracy Trenera Talentów spotykam bardzo wiele Mart. Często zmieniają studia, albo pracę, realizują kilka projektów na raz, gdy nie czują spełnienia nie wahają się poszukać innej drogi: kreatywnej, piękniejszej, po prostu doskonalszej! Choć w rzeczywistości mają różne imiona to wszystkie zgodnie odpowiadają, że już w dzieciństwie czuły się „inne”. Widziały dalej i szerzej, nadal widzą to, czego inni nie dostrzegają. Oczyma wyobraźni sięgają wzdłuż i wszerz. Gdy złapią flow rzeczywiście ma się wrażenie, że znajdują się w całkiem innym świecie! To prawda, Marta jest z innego wymiaru.

Kim jest Marta?

Marta może być równie dobrze Robertem, czy Piotrem, bo płeć nie ma odgrywa roli w naturalnym kształtowaniu się Talentów danej osoby. Powyżej zamieściłam zaledwie krótką charakterystykę niezwykle Utalentowanej Osoby! Marta posiada wysoko rozwinięty czynnik Innowacyjności w swojej osobowości. Spójrzmy na wykres:

Czym jest Innowacyjność?

Zgodnie z Kompasem Kariery Innowacyjność w dużym uproszczeniu odpowiada za kreatywność, łatwość w wymyślaniu koncepcji bez żadnej zewnętrznej motywacji. Składa się ona z 2 elementów: dużej wyobraźni oraz pomysłowości. Przeciwieństwem Innowacyjność jest z kolei typ Konwencjonalny, czyli taki, który lubi sprawdzone metody i schematy. Marta na tej skali zdecydowanie osiąga wysokie wyniki w prawo, co czyni ją niezwykle kreatywną osobą?

Jak to wygląda w praktyce?

Innowacyjność może osiągać różne spektrum i u różnych osób z różnymi wynikami będzie ujawniać się inaczej. Natomiast istnieje kilka oznak charakterystycznych dla wysokich wyników na skali innowacyjności. Wysoko Innowacyjne Osoby mają jakby swój własny świat. Właściwie słowo „jakby” możemy spokojnie wyrzucić. Utalentowani Innowacyjni mają swój kreatywny świat w głowie i często jest on bardziej rzeczywisty od tego, w którym żyjemy. Cechuje ich plastyczna wyobraźnia, łatwość w wymyślaniu rozwiązań i niepokój twórczy, który tak bardzo irytuje otoczenie. Z pewnością widziałeś taką osobą: stale zmienia wystrój mieszkania, w przerwie między filmami wymyśla dużo lepsze hasła reklamowe, od tych, które lecą w TV, choć nikt jej za to nie płaci, wymyśli 100 rozwiązań na problem, który jeszcze nie zaistniał – spokojnie, on zaistnieje tylko zwykli śmiertelnicy jeszcze o tym nie wiedzą!

Wow, a może to właśnie ja?

Innowacyjność, jak każdy spośród 6 składników osobowości wymaga troskliwej i wnikliwej analizy. Wiarygodne wyniki osiągniesz wykonując niezwykle precyzyjny test predyspozycji Kompas Kariery. Mimo wszystko poniżej zebrałam kilka punktów wspólnych dla Utalentowanych Innowacyjnych. Odpowiedz na poniższe pytania.

Czy:

  •  odczuwasz nieodpartą potrzebę stałego udoskonalania idei, projektów i koncepcji?
  • masz czasem wrażenie, że świat w Twojej głowie rozwija się całkowicie niezależnie od Twojej woli?
  • czujesz się przytłoczona ilością pomysłów, które stalą rodzą się w Twoim umyśle?
  • wydaje Ci się, że widzisz dużo dalej i szerzej niż inni, poza horyzont, aż po inny wymiar?
  • trudno jest Tobie zapanować nad ilością nowych pomysłów, by osiągnąć stałość?

Jeśli choć raz odpowiedziałaś TAK może to być dobry znak, że Innowacyjność to Twoje drugie imię! To doskonały moment, by zagłębić się w Tajemnicę Twojego Stworzenia i pokazać światu, że nie jesteś pomyłką ze słomy. Nie wahaj się sięgnąć po Kompas i wyruszyć w podróż z krainy 1000 i 1 Talentu.

Jeśli to Talent, dlaczego mi z tym trudno?

Chcę Ciebie pocieszyć, że każdy wysoko rozwinięty Talent jest bardzo wymagający w obsłudze. Tak wysoko rozwinięty Talent w osobowości można zobrazować następująco. Osoba umiarkowanie innowacyjna (w zakresie mid) trzyma kosę. Ty otrzymałaś kombajn! Nie jest to nic dziwnego, że trudno Tobie zarządzać tym Talentem, skoro nikt Ciebie tego nie nauczył. Otoczenie, w tym nasi najbliżsi, kompletnie nie zdają sobie sprawy z tego, z jak wspaniałą osobą mają do czynienia. Zazwyczaj przykleją niesłusznie łatkę osoby niezdecydowanej, krótkodystansowej, bez zapału, a może nawet leniwej. Wielki błąd! Innowacyjność to dar, na którym można nieźle zarabiać. Szkoda, że nasi rodzice widzą to inaczej…

Kariera dla Innowacyjnych

Projektowanie ścieżki kariery rozpoczynam zawsze od całościowej analizy potencjału danej osoby najczęściej za pomocą Kompasu Kariery. To dlatego, że Talenty ukryte w osobowości stale oddziałują na siebie, wzmacniając się lub równoważąc. Nie należy tego ignorować! Jeśli miałabym jednak wskazać wyrywkowo patrząc tylko na ten 1 składnik typowałabym zdecydowanie branże kreatywne. Utalentowani Innowacyjni potrzebują środowiska, w którym mogą dzielić się swoimi pomysłami, czyli zarabiać na tym, w czym są naturalnie mistrzami! Wybierając jednak zawód nie kieruj się tylko 1 wysoko rozwiniętym Talentem w osobowości. Decydująca jest mimo wszystko wiedza, którą posiadasz oraz praktyczne umiejętności, które stale rozwijamy. Jeśli myślisz o zmianie zawodu na całkiem inny poproś o pomoc Trenera Kariery, który pomoże Tobie obrać stałość w tryliardach Twoich pięknych i wspaniałych pomysłów na siebie.

Innowacyjny biznes

Innowacyjność zdecydowanie przydaje się w biznesie! Dla Wysoko Innowacyjnych może stanowić jednak wyzwanie ta część biznesu, która nie jest kreatywna: formalności, biurowe sprawy, wszystko co twardo trzyma się ziemi. Mimo wszystko Utalentowani Innowacyjny nadal mogą osiągnąć wspaniały sukces prowadząc własną DG. Jest wiele sposobów, ale poniżej znajdziesz kilka najczęściej wybieranych:

  • poproś o troskliwe prowadzenie Trenera Kariery. Regularne spotkania i rewizja z tak doświadczoną osobą pomogą Tobie utrzymać właściwy kurs i przeprowadzać konieczne zmiany z głową
  • zaproś do współpracy osobę o cechach osobowości, które będą utrzymywać Was w równowadze. Zaleca się wykonanie testu predyspozycji wszystkim osobom, które chcą zawiązać spółkę, by każdy był świadomy swojej roli, zagrożeń i szans wynikających ze współpracy
  • oddelegowuj zadania, które przytłaczają Ciebie uniemożliwiając kreatywną pracę. Dobrze by było gdybyś mimo wszystko również wykonywała niektóre przyziemne prace. To będzie kształtowało w Tobie umiejętność świadomego zarządzania swoją osobowością.

Innowacyjność, Talent, który zbawia świat

Czujesz się nieco zagubiona? Ja tak jak Ty osiągam ponadprzeciętny wynik na skali Innowacyjności. Na szczęście mam swój Kompas, który stale prowadzi mnie do celu w moim życiu prywatnym i zawodowym. Tak, jak Ty dorastałam słysząc, że brak mi oddania i że nie potrafię niczego ukończyć. Jednak ja nie uwierzyłam tym kłamstwom. Zdobyłam swój Kompas Kariery i Wyruszyłam w podróż 1000 i 1 Talentu, by pomagać osobom takim jak ja, Ty i Marta. Dziś jestem Trenerem Kariery, Talentów & Wiarygodnego Rozwoju, a moja kreatywność to nieodłączne narzędzie w mojej pracy. To właśnie między innymi dzięki tak wysokiej innowacyjności dostrzegam wizję wykorzystania potencjału danej osoby, czy idei. Widzę, kim dana osoba może stać się w pełni swojego potencjału, widzę, czym może stać się dana firma w perspektywie konkretnych działań. Innowacyjność to wybawienie dla umarłego świata. Ty jesteś wybawieniem! Pamiętaj o tym i używaj swojej super mocy!

Jeśli i Ty chcesz poznać swoje Super Moce wybierz Kompas Kariery! Szkolenie z testem predyspozycji, dzięki któremu stajesz się doskonałym w byciu sobą!

POBIERZ PRZYKŁADOWY KOMPAS I ZOBACZ, CO KRYJE W ŚRODKU!

 

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie lubisz spamu? To wspaniale! My również i dlatego do zamieszczenia Twojego komentarza potrzebujemy kilku informacji. Nie obawiaj się, pozostaną one całkowicie poufne, choćby np. dzięki certyfikatowi SSL, który zabezpiecza naszą stronę. Chcesz się dowiedzieć, jak jeszcze chronimy i przetwarzamy Twoje dane? Przeczytaj Politykę Prywatności & Politykę Cookies, by poznać szczegóły.