Test, który ratuje Małżeństwa

Kiedy spotkałam się z Kasią była załamana. Jej małżeństwo wisiało na włosku. Tak przynajmniej uważała Kasia. Tomek, jej mąż, był z kolei innego zdania. Twierdził, że Kasia szuka dziury w całym i stale się czegoś czepia. Poczucie niezrozumienia i frustracja narastały. Niebawem zbliżała się czwarta rocznica ich ślubu, ale wszystko zapowiadało, że ten dzień znów spędzą osobno. Tomek w swoim wirtualnym świecie, a Kasia w łóżku z ulubionym serialem. W filmach wszystko jest takie proste, ale w życiu nikt nie daje nam gotowego scenariusza. Postanowili, że zrobią sobie test!

„Ale w czym problem?!”

Kasia i Tomek, jak wiele innych małżeństw, naprawdę chcieli siebie zrozumieć, chcieli odkryć, skąd te wszystkie kłótnie i nieporozumienia. Poprosiłam Kasię i Tomka, aby wypisali na kartce wszystkie zarzuty, jakie mają do siebie nawzajem i to bez żadnego upiększania. Pod spodem zaś, aby wypisali, co każde z nich słyszy od małżonka. Tu liczy się szczerość więc najlepiej zrobić to takimi samymi słowami, jakie zazwyczaj do siebie wzajemnie kierujemy. Przyjrzyjmy się temu, co napisali Kasia i Tomek:

 

Jak widać sprawa była całkiem poważna. Ani Kasia, ani Tomek nie widzieli swoich kartek, mimo wszystko byli świadomi, że narosło między nimi wiele niezrozumienia.

„Chcemy dać sobie jeszcze jedną szansę”

Tak postanowili Kasia i Tomek. Przekazali mi swoje kartki, a następnie w domu każde z nich wypełniło test online. Gdy spotkaliśmy się w kolejnym tygodniu oboje byli niesamowicie ciekawi swoich wyników. Oboje zgodnie i bez marudzenia podpisali Kontrakt Małżeński. Zobowiązali się w nim, że zachowają w tajemnicy wszystko, o czym będą ze mną rozmawiali, a przede wszystkim wyniki Kompasu. To bardzo ważne! Tajemnica Stworzenia danej Osoby wymaga niezwykle troskliwego poszanowania. Wyniki testów nigdy nie powinny wpaść w niepowołane ręce!

„Teraz już wszystko rozumiem!”

Powiedziała Kasia patrząc na wyniki swojego męża i słuchając mojego omówienia. To prawda, że Tomek często zmienia pracę i nie waha się porzucić projektu, który dla niego nie ma sensu. Nie wynika to jednak z jego złej woli. Tomek jest wysoce innowacyjną osobą, co oznacza, że niezależnie od swojej woli generuje więcej pomysłów, niż jest w stanie zrealizować. Dodatkowo wyższy czynnik ryzyka sprawia, że od pomysłu do jego realizacji dzieli go naprawdę niewiele. W pracy jego kreatywność to ogromny atut, to Talent, na którym zarabia. „Dobrze. To rozumiem. A co z jego ciągłymi zmianami naszych planów?” Kasia nosiła w sobie żal, że nie jest dla Tomka najważniejsza. Nie było to jednak prawdą. Kasia, dla Tomka jest niesamowicie ważną osobą, ale wysoki wskaźnik zaangażowania sprawia, że dla Tomka każdy człowiek jest bardzo istotny. Mąż Kasi chętnie pomaga innym. Dzięki temu uchodzi za jednego z lepszych kierowników w swojej firmie. Czynnik uległy w jego osobowości sprawia natomiast, że trudno mu odmawiać ludziom.

„Teraz wszystko jasne. Nie widziałem tego w ten sposób”

Tomek dzięki wynikom Kompasu zaczął rozumieć sposób, w jaki Kasia postrzega jego zachowanie. Kasia natomiast zrozumiała sposób bycia Tomka. Teraz przyszła kolej i na nią. W Kasi osobowości kryje się wysoko rozwinięty składnik „Kwestionujący”. Sprawia on, że Kasia jest bardzo dobrą obserwatorką, niezwykle badawczą! Dzięki niemu Kasia idealnie nadaje się do sprawdzania dokumentów i projektów swoich klientów. Żona Tomka dostrzega każdą najdrobniejszą niezgodność. Talent ten inaczej funkcjonuje jednak na gruncie rodzinnym. Osoba kwestionująca odbierana jako kłótliwa i szukająca dziury w całym, a to tylko dlatego, że jej naturalny sposób bycia wyraża nieustannie postawę pytającą.

„Widzisz. Mówiłam Ci, że tylko dopytuję, a nie czepiam się!”

Kasia bardzo chciała, by mąż ją zrozumiał. Często zarzucał jej kłótliwość. Jestem w stanie sobie to nawet wyobrazić, bo Kasia to również typ dominujący. Lubi być niezależna i polegać na sobie. Wyniki wskazują, że Kasia jest również bardzo bezpośrednia, wyraża więc swoje zdanie otwarcie, co niekoniecznie spotyka się z uznaniem teściów. „Skoro Kasia jest dominująca i bezpośrednia, to dlaczego, gdy chodzi o zmianę pracy stale to odkłada w czasie?” zapytał Tomek. Osoby bezpośrednie traktujemy z góry jako odważne, ale Kasi osobowość mówi coś istotnego. Kasia to typ zadowolony i zachowawczy, czyli z natury jest bardzo ostrożna. Te cechy sprawiają, że choć jest odważną osobą w słowach i postawie wprowadzanie zmian, nawet tych koniecznych, może przychodzić jej z trudem.

„I co z nami teraz?”

Rozmawiałam z Kasią i Tomkiem przez pięć godzin omawiając ich Talenty w kontekście relacji i kariery. To, co widzimy wyżej na obrazkach to zaledwie niewielki wycinek ich wyników! Gdy skończyliśmy oboje chcieli wiedzieć, co dalej. „Czy to, że tak bardzo się różnimy skazuje nas na porażkę?” zapytała Kasia. Rozumiem jej obawy. Niewiele osób wie, że swoją osobowością można zarządzać. Teraz, gdy Kasia i Tomek poznali Tajemnice swojego Stworzenia, znają swój naturalny sposób zachowania, mają możliwość świadomie robić z niej użytek. W codziennym życiu polega to na tym, że w różnych sytuacjach zatrzymujemy się i zastanawiamy, co będzie bardziej służące: zachować się w sposób naturalny, czy odwrotny do mojej osobowości?

„Cieszę się, że Ciebie mam!”

Kasia i Tomek zrozumieli, że to od nich zależą decyzje, które podejmują i sposób, w jaki się zachowują wobec ludzi. To, że Tomek lubi pomagać ludziom nie oznacza, że musi im ulegać. Tomkowi przydadzą się drobne ćwiczenia asertywności. Jeśli chodzi o innowacyjność Podręcznik Kolejne Kroki, które otrzymał ode mnie pomoże Tomkowi zmieniać pracę z głową i bez impulsywności. Kasia natomiast zdała sobie sprawę z tego, że, aby żyć w zgodzie ludźmi warto czasem odpuścić, gdy w dyskusji chodzi o coś mało znaczącego. Jej bezpośredniość i kwestionowanie są niezwykle cenne w pracy, którą wykonuje, ale w życiu rodzinnym może być służące zachowywać się nieco inaczej niż zwykle. Teraz, gdy oboje poznali swoje mocne i słabe strony (szanse i zagrożenia dla związku oraz kariery) Kasia i Tomek mogą świadomie zarządzać swoją osobowością. Przede wszystkim jednak zobaczyli, jak wspaniale zostali stworzeni. Wreszcie cieszą się ze swojej obecności.

Czy Tomek i Kasia naprawdę istnieją?

Tak! Kasię i Tomka spotykam bardzo często, choć wcale nie mają tak na imię. Kasia i Tomek jest w każdym Małżeństwie. To ja i Ty, którzy kompletnie nie rozumiemy swoich Małżonków. Tak bardzo chcemy coś zmienić, ale nie wiemy jak! To jeszcze bardziej nas frustruje. Wiele Małżeństw próbuje terapii, gdy już naprawdę nie widać żadnych perspektyw, ale i ona nie zawsze przynosi upragnione rezultaty. Niezrozumienie między Małżonkami dotyka dosłownie wszystkiego: wydawania pieniędzy, relacji z teściami, robienia kariery, prowadzenia firmy, wychowywania dzieci, sprzątania, gotowania, spędzania wolnego czasu, prowadzenia auta, rozmowy, już tyle wymieniałam, a można bez końca! Jest jednak wielowymiarowe rozwiązanie. To właśnie Kompas dla Małżeństw.

Kompas dla Małżeństw!

Kompas Kariery pomaga małżeństwom w rozwiązywaniu konfliktów i wzajemnym zrozumieniuMałżeństwo to wspólna wędrówka, która z założenia ma trwać do końca świata i 1 dzień dłużej! Pełna jest przygód, niebezpiecznych szlaków i potworów z krainy “Teściów, wzajemnych pretensji i rozczarowania”. Z pewnością przyznasz, że cudownie byłoby mieć Kompas, który wskaże Wam obojgu bezpieczną drogę do Waszego Happy Endu. Teraz jest to możliwe! Poznaj Szkolenie dla Małżeństw z testem predyspozycji i zobacz, jak może uratować Twoje Małżeństwo! KLIKNIJ W OBRAZEK PO LEWEJ STRONIE 🙂

 

 

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie lubisz spamu? To wspaniale! My również i dlatego do zamieszczenia Twojego komentarza potrzebujemy kilku informacji. Nie obawiaj się, pozostaną one całkowicie poufne, choćby np. dzięki certyfikatowi SSL, który zabezpiecza naszą stronę. Chcesz się dowiedzieć, jak jeszcze chronimy i przetwarzamy Twoje dane? Przeczytaj Politykę Prywatności & Politykę Cookies, by poznać szczegóły.