Mój Utalentowany Notatnik
Jak stać się utalentowaną osobą
Mój Utalentowany Notatnik
Jak stać się utalentowaną osobą

Jak stać się Utalentowaną Osobą? PODKAST

Z pewnością widziałeś ją już nie raz! Pewna siebie, poukładana, zjednuje sobie ludzi, a wszystko, czego się dotknie zamienia się w złoto, pachnące kwiaty i tęczowe jednorożce. Tak! To właśnie Utalentowana Osoba! Jak stać się Utalentowanym i Utalentowaną? W tym podcaście znajdziesz gotowy przepis.

Naciśnij przycisk  aby odsłuchać. Wolisz przeczytać? Zjedź na dół.

Listen to “Jak stać się Utalentowaną Osobą?” on Spreaker.

1. Kto to jest Utalentowana Osoba?

Zacznijmy od nakreślenia sylwetki takiej osoby. Z profesjonalnego punktu widzenia Utalentowani są świadomi swojego potencjału. Dotyczy to zarówno mocnych, jak i słabych stron, stąd tak sprawnie potrafią zarządzać swoimi Talentami. Doskonale wykorzystują to, co mają do dyspozycji i stale się rozwijają. Poszukują punktu styczności z tym, co ich pasjonuje, dzięki temu osiągają wysokie rezultaty, w tym za co się zabierają. Świadomość słabszych stron pomaga Utalentowanym zarządzać sobą w taki sposób, by mimo wszystko byli zdolni osiągać sukcesy w pracy i budować satysfakcjonujące relacje. Tak, oni są zdolni – to doskonałe określenie. Jak to osiągnąć? Zacznijmy od początku!

2. Utalentowana jest świadoma siebie

Z pozoru jest to łatwe zadanie. Nic bardziej mylnego. Nasze kompleksy i łatki, które od urodzenia przyklejają nam inni oraz brak dystansu skutecznie utrudniają nam obiektywną ocenę swojej osoby. Talenty ukryte w naszej osobowości są przez to jednymi z trudniejszych do odkrycia i rozwijania samodzielnie. Po części możesz spróbować to zrobić samemu lub z zaufaną bliską osobą polecam Tobie mimo wszystko wykonanie wysoko precyzyjnego testu predyspozycji zawodowych Kompas Kariery®. Naukowcy opracowali ten test w taki sposób, by certyfikowany Trener przekazał Tobie całą wiedzę na temat Twoich Talentów, nauczył Ciebie nimi zarządzać w taki sposób, byś stał się swoim własnym Trenerem Kariery & Talentów! W osobowości znajduje się ogrom odpowiedzi. Przede wszystkim jednak znajdziesz w niej odpowiedź, jak osiągasz sukcesy, jaki biznes jest dla Ciebie, jak budujesz relacje, wykonujesz zadania, współdziałasz w grupie i wiele innych!

Podsumowując:

  • zgłębiaj swoją osobowość
  • poznaj swoje mocne i słabe strony (artykuł o nich już niebawem!)
  • zarządzaj osobowością, skutecznie ją wykorzystuj i rozwijaj

3. Utalentowana jest mądra

Mądra osoba to taka, która sprawnie, skutecznie i efektywnie wykorzystuje swoją wiedzę oraz rozwija ją. Można mieć rozległą wiedzę, a mimo wszystko nie umieć jej wykorzystywać! Można być również inteligentną osobą, ale nie posiadać konkretnej istotnej dla danych okoliczności wiedzy. Brzmi skomplikowanie, ale nie musisz się tym troskać. Do moich zadań jako Trenera należy wnikać sprawnie w zawiłości każdej osoby, ale Ty masz się stać specjalistą od samego siebie. Skoncentruj się więc na swojej wiedzy, którą już obecnie posiadasz. Zastanów się: jak możesz ją wykorzystać w karierze, w życiu prywatnym, a jak w czasie wolnym? Każdy z naszych Talentów sprawdza się w innych okolicznościach. Pobierz darmowy Utalentowany Notatnik, który ułatwi Tobie to zadanie.

W skrócie:

  • dokładnie przeanalizuj swoją wiedzę
  • wykorzystuj ją świadomie i w pełni zdecydowanie
  • stale ją poszerzaj!

4. Utalentowana ma pasje

Chyba większość z nas już to słyszała: „rób to, co kochasz, a stanie się XYZ”. Problem w tym, że w karierze i biznesie nie do końca tak jest. To byłoby zbyt łatwe. Sama pasja w tym, co robisz nie przyniesie Tobie dochodów i nie zagwarantuje sukcesu. Tak więc nie powinna być ona głównym filarem Twojej kariery, jest to zbyt ryzykowne. Mimo wszystko pasja odgrywa ogromną rolę w osiąganiu sukcesów. Prawo rozwojowe jest takie: jeśli masz upodobanie w tym, co robisz istnieje większa szansa, że wypracujesz większe rezultaty. Dzieje się tak dlatego, że gdy robimy to, co nas nakręca dużo łatwiej znosimy stres, pokonujemy trudności, jesteśmy bardziej wytrwali, rzadziej rezygnujemy w przeciwnościach, szybciej się regenerujemy. Robiąc to, co nas pasjonuje łatwiej osiągnąć sukces (w sensie jak wyżej, bo trudności i wysiłku jest mimo wszystko wiele). Nie oznacza to jednak, że pasja gwarantuje sukces.

Reasumując:

  • zastanów się, co Ciebie pasjonuje
  • sprawdź, czy na Twojej pasji można zbudować dochodowy (a nie jakiś) biznes
  • przeanalizuj, jak wykorzystasz swoje pasje w karierze

5. Utalentowana zwiększa swoje zarobki

Czy ma miliony na koncie? Nie mam pojęcia! To zależy w dużej mierze od zarządzania finansami, potrzeb i innych życiowych decyzji związanych z wydatkowaniem funduszy. Można obracać ogromnymi sumami pieniędzy, a na koniec nic nie mieć, dużo zarabiać i jeszcze więcej konsumować. Będąc Trenerem mam okazję współpracować z moimi Klientami również w obszarze finansów i częściej z długami niż zbyt dużymi dochodami. Jeśli jesteś zadłużona chcę Ciebie pocieszyć, że można wypracować skuteczny plan wyjścia z długów i zbudowania poduszki finansowej. Najgorsze to myśleć, że sam muszę sobie z tym poradzić. Zaufaj mi, profesjonalista może często pomóc szybciej i bardziej efektywnie. Jeśli lubisz samodzielnie działać zdradzę Tobie przepis na dochodowy biznes i dochodową karierę. W strategii Potential Extreme, którą buduję dla moich Podopiecznych głównym założeniem jest maksymalne wykorzystanie całego potencjału danej osoby dla jej biznesu lub kariery zawodowej. Strategia ta zakłada połączenie Talentów osobowości + wiedzy +nabytych umiejętności + pasji.

6. Można to streścić w słowach mojej złotej reguły

„Nie da się w dłuższej perspektywie zarabiać na czymś, czego nie umiesz, ani sprzedawać czegoś, czego nie masz” chyba że masz od tego ludzi.

Przychodzi taki level kariery i biznesu, że nie ma innej opcji, jak oddelegowywać zadania, bo nie ruszysz dalej i wyżej. Na początku drogi jednak nie próbuj budować na tym, czego nie umiesz, czy nie posiadasz, bo to budowanie na piasku. Bądź świadoma swojego potencjału. Wiesz, że jesteś Utalentowaną Osobą? Skoro tu jesteś to znaczy, że nie masz jeszcze tej świadomości, a więc odkrywaj swoje Talenty i buduj na tym wspaniałym potencjale, który masz w sobie! Jeśli potrzebujesz pomocy z chęcią troskliwie poprowadzę Ciebie do celu!

Chcesz być Świadoma i Zdecydowana? Już 6 maja rusza przedsprzedaż tego kursu! To nie jest zwykły kurs online.

TU możesz pobrać PROGRAM KURSU

TU możesz pobrać UTALENTOWANY NOTATNIK!

Pozdrawiam Cię Utalentowanie!

Alicja Pawłowska – Trener Wiarygodnej Kariery & Talentów

 

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie lubisz spamu? To wspaniale! My również i dlatego do zamieszczenia Twojego komentarza potrzebujemy kilku informacji. Nie obawiaj się, pozostaną one całkowicie poufne, choćby np. dzięki certyfikatowi SSL, który zabezpiecza naszą stronę. Chcesz się dowiedzieć, jak jeszcze chronimy i przetwarzamy Twoje dane? Przeczytaj Politykę Prywatności & Politykę Cookies, by poznać szczegóły.