Kompas Kariery a talent do kwestionowania
Kompas Kariery a talent do kwestionowania (1)
Kompas Kariery a talent do kwestionowania
Kompas Kariery a talent do kwestionowania
Kompas Kariery a talent do kwestionowania (1)
Kompas Kariery a talent do kwestionowania

Talent do szukania dziury w całym – Jak zarabiać na czepianiu się wszystkiego?

Czepia się wszystkiego, wierci dziurę w brzuchu, szuka dziury w całym, a ponadto krytykuje! Nikt i nic się przed nim nie ukryje! Cóż to za Talent? Czy można zarobić na byciu czepialskim? W dzisiejszym Utalentowanym Podkaście Talent, który nie daje nikomu spokoju!

 

Naciśnij przycisk  aby odsłuchać. Wolisz przeczytać? Zjedź na dół.

Listen to “#003 Talent do szukania dziury w całym! Jak na nim zarabiać?” on Spreaker.

Talent, który za chwilkę poznasz jest naprawdę niezwykły! Potrafi w mgnieniu oka postawić na ostrzu noża każdą najmniejszą sprawę. Najwięcej mogą o nim powiedzieć mężowie i żony! Mowa o Talencie do kwestionowania. Chciałabym zobaczyć Twoją minę. On naprawdę się tak nazywa. Przyznać trzeba, że to mało urzekająca nazwa dla Talentu, który posiada tak ogromne oddziaływanie na ludzi i rzeczywistość.

Czym jest Talent do czepiania się?

‘Kwestionujący’ to jeden z możliwych składników osobowości. Mieści się on w obszarze ‘Zdystansowany’. Jest to jeden z bardziej kontrowersyjnych Talentów, bowiem taka jest właśnie jego uroda i istota. Utalentowani Kwestionujący są niczym Sherlock Holmes. Gdybyśmy dodali jeszcze beczkę śmiałości, brawury, ryzyka i eleganckiego fryza wyszedłby nam Detektyw Rutkowski. Dwie tak skrajne osoby z 1 wspólnym składnikiem X!

Co łączy Utalentowanych Kwestionujących?

To zdecydowanie nieustanna postawa pytająca. Wyrażają ją zawsze, wszędzie, nawet w nocy. Daję słowo! Kwestionujący oddychają pytaniami. Legenda niesie, że są zdolni wywiercić dziurę w ścianie bez wiertarki. Heheszki, ale UWAGA! Nieustępliwość Kwestionujących to, coś czego nie należy ignorować. Kwestionowanie powinno budzić nasz zdecydowany respekt. Kwestionowanie to prawdziwa Supermoc!

Do czego ona służy?

Utalentowani Kwestionujący potrafią konfrontować otoczenie, gdy pojawia się problem, czy jakaś nieścisłość. Są to niezwykle nieustraszone osoby. Bardzo badawcze w słowach i postawie. W zależności od pozostałych cech osobowości możemy uzyskać HIPER KWESTIONOWANIE lub nieco je zrównoważyć. Talent do kwestionowania służy zdecydowanie do utrzymania ładu, porządku, hierarchii tak w relacjach, jak w całym społeczeństwie, a nawet w ujęciu gospodarczym. Utalentowani Kwestionujący są niezwykle przydatnymi osobami!

Jaka praca dla Utalentowanych Kwestionujących?

Kwestionujące Talenty mogą pracować dosłownie wszędzie, ale nie jest to dobre wyjście. Utalentowana Kwestionująca na niewłaściwym stanowisku jest niczym bomba atomowa z samozapłonem. To tylko kwestia czasu, nim coś wybuchnie. Może to być zespół pracowników, spółka partnerów biznesowych, a czasem nawet małżeństwo. Kwestionowanie to niesamowita Supermoc, która wymaga ogromnego wyczucia i umiejętnego stosowania.

Pracownicy wymiaru sprawiedliwości, a może księgowości śledczej? Jest wiele zawodów, w których Talent do kwestionowania jest niezbędny!

Do czego można zaangażować Kwestionujących?

W zależności od natężenia tego składnika w osobowości Utalentowani Kwestionujący z powodzeniem mogą zajmować takie stanowiska jak: sędzia, prokurator, śledczy, detektyw, biegły rewident, audytor śledczy. Jeśli składnikowi kwestionującemu towarzyszą również cechy z drugiego bieguna możemy taką osobę zatrudnić do kierowania zespołem, w księgowości, przy analizie ryzyka, sprawdzaniu dokumentów i wniosków, do rekrutacji, a nawet w szkoleniach. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest precyzja, fakty i prawda. To, gdzie Kwestionujący sprawdzą się najlepiej zależy od kontekstu pozostałych Talentów osobowości.

Kilka przykładów kontekstu

Kwestionujący + Obiektywny + Obojętny = Zdystansowany

[Idealna mieszanka dla wymiaru sprawiedliwości, urzędników]

Kwestionujący + Wspierający + Obojętny

[Zadatek na kadrę kierowniczą]

Kwestionujący + Wspierający + Zaangażowany

[Dobra podstawa dla trenera i szkoleniowca]

Nie zapominaj jednak o tym!

Wybór zawodu nie może się opierać wyłącznie na Twojej 1 Supermocy. Talent w osobowości to jeden z solidniejszych filarów kariery, ale decydujące są zawsze realne umiejętności w zawodzie oraz doświadczenie.

Kwestionowanie to Supermoc, której używania warto potrenować z doświadczonym Trenerem Talentów. Wymaga on wprawy i troskliwego stosowania, by nie zrobił krzywdy ani otoczeniu, ani samym Utalentowanym Kwestionującym.

Kwestionowanie warto trenować dla związku

Każdy Talent możemy przyrównać do noża. Możesz nim pokroić chleb, pokroić warzywa, ale możesz też kogoś zabić. Nie dotyczy to tylko kwestionowania. Z mojej praktyki wynika jednak, że to właśnie jeden Talentów, które sprawiają moim klientom najwięcej trudności. Kwestionujący chcą naprawdę dobrze, dlatego zadają tyle pytań. Kwestionujący są jak latarka, która lubi wszędzie zaświecić, by nikt się o nic nie potknął. Dla męża, czy żony wygląda to często inaczej. Małżonkowie Kwestionujących odbierają ich postawę jako niezaangażowaną i oskarżają ich o czepialstwo.

Rada dla Kwestionujących Małżeństw

Jeśli jesteś Utalentowaną Kwestionującą postaraj się dobrze zarządzać tym Talentem. Możesz ćwiczyć tę umiejętność odpuszczając co jakiś czas w dyskusji. Odpuszczamy kwestionowanie i rozpytywanie w tych zagadnieniach, które nie są dla nas kategorycznie niezbędne. Jeśli konflikt dotyczy Twojej godności osobistej, niezbywalnych praw rzecz jasna spokojnie możemy używać Supermocy kwestionowania. To duży atut w takich sprawach!

Jesteś współmałżonkiem osoby kwestionującej?

Nie pozostaje Tobie nic innego, jak ćwiczyć się w cierpliwości. Pomoże Tobie zrozumienie, że kwestionowanie to ogromny dar, który jest równie trudny dla osoby obdarzonej, jak i dla Ciebie. Zwracaj uwagę Kwestionującemu małżonkowi, gdy docierasz do swoich granic możliwości i nie masz siły dłużej prowadzić dyskusji. Kwestionujący mogą bez końca prowadzić swoje śledztwo, co nie oznacza, że ty musisz brać w tym nieustanny udział. Nie musisz być Doktorem Watsonem przez cały czas. Bo Miłość stawia mądre granice.

A co jeśli kochamy za bardzo?

Czy to w ogóle możliwe? Już za tydzień kolejny PODKAST: SOS Kocham za bardzo! – jak okiełznać Talent, który spala się dla innych? Jeśli jesteś gotowa na każde poświęcenie, nie umiesz przejść obojętnie wobec krzywdy człowieka, a swojej pracy oddajesz się bez reszty – nie może Ciebie zabraknąć za tydzień w czwartek o godz. 15:00 Utalentowany Podkast.

Życzę Tobie niezwykle utalentowanego popołudnia i do usłyszenia wkrótce!

 

 

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie lubisz spamu? To wspaniale! My również i dlatego do zamieszczenia Twojego komentarza potrzebujemy kilku informacji. Nie obawiaj się, pozostaną one całkowicie poufne, choćby np. dzięki certyfikatowi SSL, który zabezpiecza naszą stronę. Chcesz się dowiedzieć, jak jeszcze chronimy i przetwarzamy Twoje dane? Przeczytaj Politykę Prywatności & Politykę Cookies, by poznać szczegóły.