Talent do pieniędzy do suma talentów
kariera a sprawy duchowe
Kompas Kariery a talent do pieniędzy
Talent do pieniędzy do suma talentów
kariera a sprawy duchowe
Kompas Kariery a talent do pieniędzy

Talent do pieniędzy – czy istnieje i kto go ma? PODKAST

Brzęk monet, cyfry na koncie, a może luksusowe auto. Co widzisz oczyma wyobraźni, gdy myślisz o Talencie do pieniędzy? Myślę, że każdy z nas ma własne wyobrażenie takiego Talentu, ale czy można go jakoś zmierzyć, czy można taki Talent zobrazować badaniami? Jeśli chcesz się dowiedzieć, kto ma dar do pieniędzy i czy taki Talent rzeczywiście istnieje koniecznie odsłuchaj Utalentowanego Podkastu. Dziś Talenty od finansowej strony!

Naciśnij przycisk  aby odsłuchać. Wolisz przeczytać? Zjedź na dół.

Listen to “#002 Talent do pieniędzy – czy istnieje i kto go ma?” on Spreaker.

Tak! Talent do pieniędzy naprawdę istnieje

Rozejrzyj się po swoich dalszych i bliższych znajomych. Być może zauważysz wśród nich osobę, która zdecydowanie ma Talent do pieniędzy. Każdy z nas chciałby tak mieć co nie? Ale właściwie czym jest Talent do pieniędzy. Niektórzy mówią, że jest to smykałka do biznesu. Tak naprawdę nadal niewiele nam to mówi. Znam wiele osób, które miały świetny pomysł na biznes, ale i tak im nie wyszło. Znam też osoby, którym nikt nie wróżył finansowego sukcesu, a one osiągnęły wspaniały wynik finansowy.

Jak wygląda Talent do pieniędzy?

Gdybyśmy porównali wyniki testu Kompas Kariery osób, które osiągnęły finansowy sukces nie zauważymy między nimi punktów stycznych 1:1. Okazuje się, że ludzie sukcesu mają różne profile osobowości. Nie ma jednego profilu osobowości odnoszącej finansowy sukces. Oznacza to, że każdy z nas może zarówno odnieść sukces, jak i porażkę. Nie pomogłam prawda? 😀 Jest jednak konkretny wzór na Talent do pieniędzy, a osobowość to zaledwie 1 ze składników.

Wzór na Talent do pieniędzy

Myślę, że warto, aby każdy z nas go znał. Wzór na Talent do pieniędzy opracowałam analizując rezultaty moich klientów. Wzór ten jest prosty i Ty również możesz zastosować go w swoim życiu:

Talent do pieniędzy = Suma Twoich Talentów umiejętnie wykorzystana w danym czasie, w sprzyjającym środowisku i przy sprzyjających okolicznościach. Można więc powiedzieć, że Talent do pieniędzy to Multitalent + jego strategiczne wykorzystanie, bo co z tego, że będziesz miał koparkę, jeśli nie będziesz umiał jej użyć, by odkopać skarb.

Przeanalizujmy po kolei składniki wzoru

  • suma Twoich Talentów (cechy osobowości, wiedza, umiejętności, naturalne zdolności, pasja, wartości)
  • umiejętne wykorzystanie (strategiczne działanie, w którym bierzemy pod uwagę szanse i zagrożenia, przede wszystkim wykorzystujemy szanse)
  • czas (konkretny wycinek rzeczywistości, dziś, jutro, w przyszłym miesiącu, od Ciebie zależy, kiedy wykorzystasz swoje Talenty)
  • sprzyjające środowisko (podatne na zastosowanie naszych Talentów)
  • sprzyjające okoliczności (czynnik, na który nie mamy do końca wpływu, wiąże się z on z ciągiem nieprzewidywalnych zdarzeń, które w efekcie Tworzą nam korzystne warunki do wykorzystania potencjału)

Czy ja też mogę odnieść sukces?

Każdy z nas jest zaproszony do skorzystania z powyższego wzoru, do pomnażania swoich Talentów w danym mu czasie. Wystarczy zajrzeć do przypowieści o Talentach.  Nie każdy jednak robi użytek ze swoich Talentów łącząc je w 1 Multitalent. Część osób łączy swoje Talenty, ale mimo wszystko nie odnosi sukcesu. Jak może być tego przyczyna? Jeśli jesteś rozczarowana, bo wykorzystujesz powyższy wzór, ale nie widać efektu oto kilka z możliwych przyczyn:

  • niewłaściwa strategia (Tobie może się wydawać super, ale możesz nie dostrzegać pewnych istotnych kwestii – skonsultuj się z Trenerem Talentów)
  • brak determinacji (pragnienie szybkich rezultatów zwycięża i brakuje Tobie cierpliwości i wytrwałości w działaniu)
  • brak sprzyjających okoliczności (bardzo mistyczny element, czasem przychodzi w życiu taki czas, że mimo tego, że robimy wszystko co strategiczne nie widać rezultatów)

Jeśli masz wrażenie, że ta ostatnia sytuacja dotyczy Ciebie nie może Cię zabraknąć na Webinarze „Kariera a sprawy duchowe”. Już dziś o godzinie 21:00 w grupie na FB #Szkoła Mądrości – Praca Marzeń krok po kroku! Będziemy rozmawiać o ponadnaturalnych przeszkodach i pomocach w karierze. Serdecznie zapraszam!

DOŁĄCZ DO GRUPY PRACA MARZEŃ KROK PO KROKU Z TRENEREM TALENTÓW 🙂

A już w następnym podkaście:  Talent do szukania dziury w całym, czyli jak zarobić na czepianiu się wszystkiego?

Życzę Tobie Wszystkiego Utalentowanego i połączenia Twojego potencjału w 1 wspaniały Multitalent!

 

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie lubisz spamu? To wspaniale! My również i dlatego do zamieszczenia Twojego komentarza potrzebujemy kilku informacji. Nie obawiaj się, pozostaną one całkowicie poufne, choćby np. dzięki certyfikatowi SSL, który zabezpiecza naszą stronę. Chcesz się dowiedzieć, jak jeszcze chronimy i przetwarzamy Twoje dane? Przeczytaj Politykę Prywatności & Politykę Cookies, by poznać szczegóły.